- A légszennyezés már öt hét alatt is károsíthatja az ereket, 2008. február 4.
Az iparvárosok levegőjében lévő egészen apró szemcseméretű szennyező anyagok... - Megfejtették az egyik retinafejlődést szabályozó gén szerepét, 2008. január 29.
Az N-myc nevű gén fontos szerepet játszik a retina fejlődésében... - A túlsúlyos emberek talán nem is érzik, hogy eleget ettek, 2008. január 29.
A túlsúlyos emberek agyának jóllakottságközpontja kevéssé aktív, amikor gyomruk... - Hallgatni arany - de csak nőknek, 2008. január 22.
A férfiak és a nők is antipatikusnak találják azt, ha a nő többet beszél a férfinál... - A policisztás petefészek-betegség növeli a szívroham kockázatát, 2008. január 17.
Azoknál a fiatal vagy középkorú, túlsúlyos nőknél, akik policisztás petefészek... - A férfi fogamzásgátló tabletták kifejlesztésének akadályai, 2007. január 16.
Bár többféle fogamzásgátló módszer áll a férfiak és a nők rendelkezésére... - Újfajta segítség a férfi terméketlenség gyógyításában, 2007. január 8.
Egyetlen hibás gén is terméketlenséget okozhat a hím egereknél... - A derék-csípő arány a szívbetegségek veszélyére utalhat, 2007. december 20.
A derék-csípő arány előre jelezheti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát... - Embrionális sejtekkel is javítható a sérült szívfunkció egerekben, 2007. december 18.
Embrionális szívizomsejtek befecskendezésével a szívinfarktuson átesett egerek... - Tizenöt évvel fiatalabb nőt érdemes feleségül venni, 2007. december 12.
Sok férfi nálánál fiatalabb hölgyet vesz feleségül. Bár e jelenség régóta ismert... - A szója csökkentheti a spermiumszámot: vitatott eredmények, 2007. december 7.
A sok szóját fogyasztó férfiak ondója negyven százalékkal kevesebb spermiumot... - A zsíros ételek megzavarhatják a szervezet belső óráját, 2007. december 5.
A telített zsírsavakban gazdag táplálék felborítja az életritmust szabályozó mechanizmus... - A nők megtévesztik járásukkal a férfiakat, 2007. december 2.
A nők sokféle módon jelzik a férfiaknak, hogy megtermékenyíthető állapotban vannak... - Kiderült, mi okozza a borallergiát, 2007. november 28.
Sok ember tapasztal allergiás tüneteket, amikor bort vagy szőlőlevet fogyaszt... - Az allergia védelmet nyújthat az agydaganat ellen, 2007. november 20.
Akiknek allergiás panaszaik vannak, kisebb valószínűséggel kapnak agydaganatot... - A fogamzásgátlás új formáját fedezték fel, 2007. november 14.
A fogamzásgátlás új formáját fedezték fel, amely mentes a nem kívánt mellékhatásoktól... - Idős korban évről-évre nő a szívroham kockázata, 2007. november 12.
Az idősödő szív fala vastagodik, és a szívizomzat egyre lassabban húzódik össze... - A kisgyerekek elhízása is növeli a szívbetegségek kockázatát, 2007. november 9.
Az elhízás már egészen fiatal korban is megnöveli a szívbetegedések veszélyét... - Az immunrendszer hibás működése is okozhat vakságot, 2007. november 13.
A makuladegeneráció kialakulásának hátterében az immunrendszer hibája is állhat... - A pre- és probiotikumok kevéssé védenek az allergia ellen, 2007. november 8.
Kevés adat mutat arra, hogy a probiotikumok hatékonyan védenének az allergia ellen... - Az elhízás járványos méreteket öltött a világon, 2007. november 7.
Az elhízottak aránya aggasztóan magas a világ számos országában... - A stressz valóban károsítja a szívet, 2007. november 6.
A stressz megnöveli a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát... - Új sejttípust fedeztek fel a retinában, 2007. november 5.
Egy újfajta ganglionsejtet fedeztek fel a makákók retinájában... - A teljes kiőrlésű gabonafélék csökkenthetik a szívroham kockázatát, 2007. október 30.
Ritkábban kapnak szívrohamot azok, akik fogyasztanak teljes kiőrlésű gabonaféléket... - Az embrionális őssejtek szívgyógyászatban történő alkalmazása, 2007. október 27.
Emberi őssejtekkel kezelték az infarktuson átesett patkányok szívét... - Újabb bizonyítékok a tesztoszteron és az autizmus kapcsolatára, 2007. október 24.
Az autizmus a férfi gondolkodásmód szélsőséges megnyilvánulásának tekinthető... - A pánikrohamok növelhetik a szívroham kockázatát, 2007. október 20.
A pánikrohamot átélt nők nagyobb valószínűséggel kapnak szívrohamot... - Digitális diktafon helyettesítheti a sztetoszkópot, 2007. október 17.
Az MP3-felvevők tökéletesen kiválthatják a hagyományos sztetoszkópokat... - Nem kell egész napra leragasztani a tompalátó gyerekek szemét, 2007. október 17.
A tompalátás vagy "lusta szem" nevű szembetegség kialakulásakor a beteg... - A magány és az immunrendszer működése: új összefüggések, 2007. október 10.
A magány hatással van az emberek fehérvérsejtjeinek génműködésére... - Felfedezték a háromdimenziós látás génjét, 2007. október 10.
Egy gén funkciója a jobb- és baloldalról érkező képek együttes értelmezése... - A felnőtt egerek heréiből is nyerhetők őssejtek, 2007. október 9.
Sok országban etikai-vallási megfontolásból korlátozzák az őssejtek kutatását... - Gyermekkori allergiát okozhat a túlzásba vitt fertőtlenítés, 2007. október 8.
Összefüggés lehet a gyermekkori allergia és "túl tiszta" városi környezet között... - Több mint ezer szívbeteg genetikai adatai váltak kutathatóvá, 2007. október 8.
Több mint ezer szívbeteg teljes genetikai állományát elemezték... - A házasság leszoktathatja a férfit a házimunkáról, 2007. október 5.
A házasság előtt a férfiak több házimunkát hajlandóak elvégezni, mint az esküvő után... - A kisbabák elvesztik szükségtelen képességeiket a fejlődésük során, 2007. október 8.
Általában azt gondoljuk a babák fejlődéséről, hogy újabb képességekre tesznek szert... - Úszni is képesek a mesterségesen létrehozott szívizomsejtek, 2007. október 5.
Izomsejteket és műanyagot egyaránt tartalmazó vékony filmet hoztak létre... - A kardiomozgás jobban erősítheti a női szívet, 2007. október 3.
A hosszan tartó mozgás jobban erősítette a nőstény egerek szívét, mint a hímekét... - A testen kívüli élmény mesterségesen is előállítható, 2007. augusztus 27.
Testen kívüli élmény közben az ember úgy érzékeli, mintha a testén kívülről látná magát... - A nyári babák hajlamosabbak lehetnek a rövidlátásra, 2007. szeptember 3.
Kapcsolat van születési dátumunk és felnőttkori látásélességünk között... - Lézeres technikával izolálhatók a tumorokból a véredények sejtjei, 2007. augusztus 31.
Daganatos megbetegedésben szenvedő betegek szöveteiből vérérsejteket nyerhetők... - Este könnyebben tanulhat az agy, 2007. augusztus 30.
Tapasztalhattuk már, hogy a nap folyamán nem megy egyformán jól a tanulás... - Aggasztó jelentés az európai szívbetegek helyzetéről, 2007. szeptember 12.
A betegek többségének állapota nem javult az elvárt mértékben... - Az egészségesnek mondott gyorséttermi szendvics is hízlal, 2007. szeptember 17.
A szendvicsbárok vevői gyakran alábecsülik az ott kapható szendvicsek kalóriatartalmát... - A pektin öngyilkosságra bírja a prosztata tumorsejtjeit, 2007. szeptember 17.
A zöldségek rostjaiban található pektin hatásos lehet a prosztatarák kezelésében... - Az egészségtelen életmód a spermiumokat is veszélyezteti, 2007. szeptember 19.
A potencia csökkenése veszélyezteti a férfiakat, akik egészségtelen életmódot folytatnak... - A gyermekkori magasvérnyomást ritkán ismerik fel az orvosok, 2007. szeptember 19.
Csak minden negyedik magasvérnyomásban szenvedő gyermeknél diagnosztizálják... - A gamma-globulin hatékonyan gyógyítja a kötőhártya-gyulladást, 2007. szeptember 20.
A gamma-globulint régóta alkalmazzák a fertőző betegségek elleni küzdelemben... - A retina másodpercenként 10 megabit információt juttat az agyba, 2007. augusztus 10.
A látóidegen keresztül az agyba jutó információ áramlási sebessége összevethető... - Génterápiával az öröklött vakság ellen, 2007. augusztus 9.
Az öröklött vakság számos formáját a fényérzékelő sejtek degenerációja okozza... - A hímivarsejtek lefagyasztása hatékony a férfimeddőség ellen, 2007. augusztus 7.
A daganatos betegségben szenvedő férfiak közül sokan vesztik el nemzőképességüket... - A tesztoszteron önmagában nem tesz erőszakossá, 2007. július 27.
A tesztoszteront újabban inkább a dominanciavággyal hozzák kapcsolatba... - Látszólag irracionális döntésekre sarkallhat a tesztoszteron, 2007. augusztus 13.
Akiknek magasabb a tesztoszteronszintjük, hajlamosabbak visszautasítani... - Öt nyári tipp fülünk egészségének megóvására, 2007. augusztus 14.
Fülünk egészségének védelméről a nyáron sem szabad megfeledkeznünk... - Pacemakerrel és beültetett defibrillátorral is biztonságos a repülés, 2007. augusztus 14.
Sokan aggódnak amiatt, hogy a fémérzékelő kapu miatt elromlik a pacemakerük... - Kapcsolatot találtak az Alzheimer-kór és a zöldhályog között, 2007. augusztus 21.
A béta-amiloid nevű fehérje a zöldhályog kialakulásában is döntő jelentőségű lehet... - A könnyed testmozgás egészségesebb lehet az intenzív edzésnél, 2007. augusztus 23.
A nem megerőltető mozgás hatékony a szívbetegségek megelőzésében... - Miniatűr készülékek az epilepszia és a glaukóma kezelésére, 2007. augusztus 23.
Az apró beültethető készülék folyamatosan figyelik a betegek állapotát... - Vírusfertőzés is elősegítheti az elhízást, 2007. augusztus 24.
Egy náthát is okozó vírus arra készteti a zsír-őssejteket, hogy zsírsejtekké fejlődjenek...